Jdi na obsah Jdi na menu

Zubříč obsadily hordy lukostřelců

30. 6. 2011

Bruno ze Schauenburku by měl radost.  Tento olomoucký biskup, rádce krále Otakara Přemysla II a mimo jiné také zakladatel hradu Šaumburk by určitě vysoce ocenil to, že přední lukostřelci z České a Slovenské republiky si měřili síly právě na dohled od jednoho z jeho hradů.  83 lukostřelců 11.června MMXII soutěžilo pod taktovkou Lukostřeleckého klubu LK3D Mrlínek (součást SVČ Včelín Bystřice p.H.) a za štědré pomoci Lesů České Republiky s.p.  Se sedmi typy luků stříleli závodníci v kategoriích Muži (M) – Ženy (Ž) – Kadet (K) – Junior (J) – Minis  (Mi)  a  Veterán (V).  Docela by mě zajímalo, jestli by tato síla a dovednost stačila k obraně hradu typu Šaumburk. Bruno by to věděl, ale toho už se nezeptám.

Pro závody 3D je třeba  připravit trasu. Pečlivě proměřit vzdálenosti, ze kterých se bude střílet (45 a 27 metrů) – to není legrace, jedná se o mezinárodní závod Grand Prix 2011 podle pravidel SLA 3D. Rozmístit 28 terčů, kterými jsou gumové figuríny zvířat, některé teda pěkně těžké. Mimochodem víte, že o tomto víkendu jste mohli v místních lesích potkat Vlka, Tygra nebo Lva ? Kdo se jich bojí ať jde k lukostřelcům, nebo nechodí do lesa! Trasa začínala a končila u hotelu Zubříč a měřila bezmála 4 km. Lukostřelci chodili tradičně po skupinách a někdy jste si opravdu mohli připadat, že jste na šoulačce – třeba na Daňka.

Vynikající počasí a kouzelné prostředí si všechny závodníky podmanilo a jejich výsledky byly opravdu úctyhodné. Všem i těm co nestáli na stupních vítězů, můžeme ukázat prsty do V (vítězství), protože kdo dokáže být v dnešní přetechnizované době vyznavačem klasického umění (tím bezesporu lukostřelba je) stojí na svém osobním stupni vítězů. Mimochodem víte ,že za ty prsty do V, kterými všichni označují vítězství, můžou také lukostřelci? Když totiž francouzští baroni před bitvou u Kresčaku posměšně ukazovali anglickým lukostřelcům, že tyhle dva prsty (ukazováček a prostředníček co napínají tětivu) jim uřežou až zvítězí. Tak po bitvě ukazovali Angličané poraženým Francouzům, že oba prsty stále mají. A Viktoria patří také všem pořadatelům a hlavnímu partneru závodu Lesní správě Lesů ČR v Bystřici p.H.  Jak dopadly červnové lukostřelecké závody na Zubřími pro závodníky se můžete podívat do tabulky.

                                                                                                          TH

 

 

Typ luku

Příjmení / jméno

Národnost

Kategorie

Nastřílené body

Typ luku

Příjmení / jméno

Národnost

Kategorie

Nastřílené  body

TRRB

Gřunděl

Miroslav

Sk

V

172

HU

Martinka

Juraj

Sk

V

185

TRRB

Mihál

Anton

Sk

V

132

HU

Robota

Karol

SK

V

133

TRRB

Rehúrek

Ladislav

Sk

V

84

HU

Typlt

Pavel

SK

M

249

TRRB

Drabina

Marcel

CZ

M

187

HU

Lévay st.

Tibor

SK

M

241

TRRB

Horníček

Martin

CZ

M

170

HU

Mrlík ml.

Jiří

CZ

M

241

TRRB

Zajac

Igor

SK

M

170

HU

Dalecká

Renata

CZ

Ž

172

TRRB

Mihálová

Eva

SK

Ž

167

HU

Michlík

Tomáš

SK

K

157

TRRB

Binderová

Tatiana

SK

Ž

106

CU

Borovička

Miloš

Sk

V

215

TRRB

Kraková

Gabriela

SK

Ž

94

CU

Bombuškár

Milan

SK

M

241

TRRB

Pastyřík

Adam

CZ

J

66

CU

Nemec

Milan

SK

M

241

TRRB

Brezik

Daniel

SK

K

135

CU

Žídek

Rastislav

SK

M

233

TRRB

Kulich

David

CZ

K

97

BB

Doležel

Josef

SK

V

159

TRRB

Dostál

Josef

CZ

K

95

BB

Müller

Vladimír

SK

M

182

TRRB

Binder

Šimon

SK

Mi

144

BB

Tankina

Tomáš

SK

M

171

TRRB

Chrastina

Samuel

SK

Mi

140

BB

Gajdoš

Jaroslav

SK

M

166

TRRB

Samko

Simon

SK

Mi

100

BB

Doležalová

Lenka

Sk

Ž

132