Jdi na obsah Jdi na menu

Z prázdninového deníku syna Adama - RAB

15. 10. 2012

Úterý 3.července

Večer jsme kolem 8 odjížděli do Chorvatska. V Mikulově jsme se potkali s tetou Haničkou, strýcem Přemou a jejich dětmi Elenkou a Alexíkem. Potom jsme společně jeli přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Skoro celou noc jsme my děti prospaly.

 

Středa 4.července

Ráno jsme se probudily u moře, kde byl velký trajekt a my jsme na něj najeli i s autem a  dopravil nás na ostrov Ráb. Jak jsme se blížili k ostrovu tak vypadal jako bílá pláň. Když jsme přejeli ostrov autem, tak byl hezký zelený. Všude tam rostly borovice a olivy. Přijeli jsme do vesničky v zálivu, která se jmenovala Gonar. Tam jsme měli objednaný Apartmán, ve kterém jsme se ubytovali a šli k moři, kde jsme řádili jak z urvaných vajec. Jak jsme se vrátili,  tak jsem šel s taťkou platit ubytování a on si dal s panem domácím štamprlu. Pan domácí se jmenuje Sutak a měl stejné křestní jméno jako taťka.

 

Čtvrtek 5.července

Ráno jela mamka s tetama na nákup. Přivezla nám síťky na ryby. Na pláži jsme se snažili nějakou chytit, ale nepovedlo se to.Skoro celý den jsme byli u moře. Večer jsme hráli hru Labyrint a jedli popkorn.

 

Pátek 6.července

Ráno jsme byli u moře a šnorchlovali jsme kolem ostrova co je v naší zátoce a našli jsme pár mušlí.Po obědě jsme měli odpolední klid. Potom ve 4:00 jsme  šli k moři, kde jsme hráli různé hry ve vodě. Večer jsem ze střechy apartmánu pozoroval západ slunce.

 

Sobota 7.července

V noci byla bouřka. Ráno jsme jeli k moři autem na jiné místo. Bylo tam nádherně, hlavně tam nebylo tolik lidí a byla tam obrovská pláž. U parkoviště byla stará paní, která prodávala fíky a česnek. Koupil jsem si fíky. Protože začalo více svítit sluníčko, tak jsme šli do naší zátoky. Na večer jsme si domluvili opékání ryb. Pan domácí mi vyprávěl o Chorvatsku. Říkal že má 1400 ostrovů.

 

Neděle 8.července

Ráno nám pan domácí ukázal rybu, kterou nám večer upeče, byla velká asi jako moje ruka a v hubě měla dvě malé rybky, jmenuje se zubatka a jeto dravec. Na pláži jsme lovili mušle, brácha našel jednu pěkně velkou. Po obědě jsme zase měli odpolední klid, kolem 4 hodiny  jsme šli na pláž kde jsme dělali průzkum okolí. Večer kolem 7 hod jsem s panem domácím připravoval ryby na grilu. Byly moc dobré. Po opečení jsme je natírali speciální směsí,  podle tajného receptu pana domácího. Jenom mě ho prozradil, je to z: česneku, olivového oleje, soli a rozmarýnu.

 

Pondělí 9.července

Ráno jsme šli k moři a bylo to tam super, protože mamka a já jsme si házeli. Byla to zábava. Po obědě a odpoledním klidu jsme jeli do městečka Rab. Dali jsme si zmrzku a šli se podívat na starobylé městečko Ráb. Bylo to tam nádherné, hlavní zajímavostí jsou čtyři vysoké věže.

 

Úterý 10.července

Ráno jsme šli na pláž, kde se taťka s mamkou šnorchlovali a dovezli spoustu škeblí. Potom jsme šli na zmrzku. Po obědě jsme se chvilku dívali na pohádku. Potom jsme si půjčili motorový člun, kterým jsme obepluli skoro celý ostrov. V jedné zátoce jsme hledali keš. Na zpátek mě taťka nechal chvilku řídit.

 

Středa 11. července

Ráno jsme brzo vstali a šli chystat auto a jeli jsme do Rábu. Tam jsme našli pana kapitána, který nás zavezl na tři pláže. Na té první jsem s ním chytal ryby na druhé nám ty ryby chystal. Dělal je tak, že celé obalil v mouce, osolil a smažil na oleji. Jedli jsme je celé. Na třetí pláži jsme chytali chobotnice a chytili jsme dvě. Kapitánova loď se jmenovala Lysica a bylo na ní dobře. Když kapitán viděl na břehu kluky volal na ně žroloci a když holky tak vydry.

 

Čtvrtek 12.července

Ráno jsme šli k moři. Chvíli jsem si hrál s mým novým míčkem. Pak jsem všem koupil zmrzlinu. V přístavu jsem potkal pána z České republiky ze Zlína. On tam měl svůj člun, který byl starý 5 let. Nabídl nám, že nás na něm sveze. My jsme jeho nabídku přijali a prozkoumali jsme sousední zátoky. Odpoledne jsme dováděli ve vodě jako splašení. Na večer nám pan domácí znovu připravil ryby. Já s Taťkou jsme chystali honbu za pokladem pro ostatní děti.

 

Pátek 13.července

Rýno jsme šli chystat pokladna ostrov  pro ostatní děti. Potom jsme ho šli všichni hledat. Odpoledne jsme byli zase u moře a bylo tam víc vody než ráno. Hráli jsme si tam a já jsem se málem utopil. Večer jsme se šli dívat zase na západ slunka, byl nádherný a byl to náš poslední večer.

 

Sobota 14.července

Ráno nás taťka s mamkou vzbudili ve 3 hodiny ráno a jeli jsme domů do České republiky. Skoro celou cestu jsme prospali, nebo se dívali na DVD

 

Internetové odkazy

Pan domácí si poměrně chytře koupil doménu s názvem vesnice pro své apartmány: http://www.gonar.com/

Teoretické informace: http://www.chorvatsko.cz/

Fotky: http://thomas.rajce.idnes.cz/RAB_2012

Další ubytko v Chorvatsku: http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/