Jdi na obsah Jdi na menu

Smrdutá

1. 5. 2007


 Tak máme za sebou jednu z nejvydařenějších akcí Mini Pawnee. Dnes na prvomájovém výšlapu do hostýnských hor se sešlo celkem 27 účastníků, z toho 12 dětí Mini pawneového věku. Tedy předškolní. Mezi účastníky nepočítáme Markétu z Lešné s jejím desetidenním synem Štěpánem. Sice chtěli s námi vyrazit, ale neúprosné bičování hor studeným větrem jim překřížilo plány. Takže nejmladší účastník byl opět Matyáš.

Když jsme se na Tesáku dozvěděli potřebné informace o místním pytláckém hejtmanovi Jurovi Antošovi a připomenuli poklad Ohnivé panny z Javorníku, nikdo už malé průzkumníky neudržel v cestě na Smrdutou, kde se měl onen poklad nalézat. Ti předškolní vysvětlili těm mladším, jaká že je to barva zelená a žlutá, která nás tam měla dovézt.

Cestou jsme si vyzkoušeli partizánský boj šiškami, střelbu kamenem na cíl a horolezecký výstup na skalku u cesty za účelem pohlazení kapradiny. Na Smrduté do nás znovu ještě větší silou udeřily zrádné horské větry a vlastní průzkum jeskyně zvládli jen ti největší borci. Poklad v ní sice byl nalezen, ale vůbec to nebyly zlaté mince jak jsme si původně mysleli a doufali, ale sladké "střechýle" co někdy najdete i na vánočním stromku.

Na Smrdutou jsme jménem našeho mateřského oddílu umístili novou návštěvní knihu. Podle dochovaných starých knih jsme zjistili, že již tak činíme asi po třetí. Bohužel předchůdkyni té dnes umístěné někdo asi použil k nějakým jiným účelům. (Text, který jsme do knihy umístili najdete pod čarou.)

Studený vítr byl tak silný, že ze Smrduté jsme odcházeli ve skupinkách podle momentální promrzlosti. Cesta dolů do Chvalčova byla proto ve znamení menších partiček. Mělo to i svou výhodu, protože jsme alespoň nesplašili koníka cowboyovi co jel do protisměru.

Akci jsme zakončili na Říce pozdním obědem, který byl pro pana Volka také poděkováním za dopolední opatrování jednoho strategického auta, které vyvezlo řidiče jednotlivých rodin pro jejich vozy na Tesák.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nadpis

(Pepa, 8. 3. 2013 18:58)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Sandra, 25. 2. 2013 16:06)

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz