Jdi na obsah Jdi na menu

Nekonečný příběh

5. 11. 2010

Večerní slunce barvilo město do ruda. Jakoby v očekávání dramatických událostí vytvořila hra světel na obloze krvavou scenérii. Nikdo z nás netušil co nám přinese dnešní schůzka oddílu. Po skončení jsme měli zamířit do městské knihovny, kde pro nás měla Jandita zajímavý nález. Byla to prastaré kniha s prázdnými stránkami a v ní vložená mapa cesty do říše Fantazie., pochopili jsme, že nás někdo potřebuje.

Na staré mapě byl zámek a na něm vyznačený vstup, tajemné volání, kterému nešlo odolat, společně jsme jej následovali. Před zámkem jsme si nebyli moc jistí jestli jdeme správně, ale pak jsme se rozhodli, že starý tunel nemůže vést jinam než do Fantazie. Jeden za druhým, celá parta zmizela v temném tunelu

Na druhé straně, podivná místnost a ještě podivnější člověk ve fraku a buřince, vše osvětlené jen svíčkami. „Kde to jsme?“ ptáme se navzájem. „Vítám Vás v říši fantazie, jsem Knihomol.“ Představil se ten podivník. S otevřenou pusou posloucháme co se vlastně všechno ve Fantazii semlelo. Temná Nicota ji sžírá den za dnem. Lidé již nemají představivost a to dodává sílu Nicotě. Najednou slyšíme srdceryvné vytí a skřeky. Společně v nedaleké místnosti nacházíme uvězněného Hejkala, přítele Knihomola. Konečně vidíme jak vypadá zlo páchané Nicotou a jejími temnými bojovníky. Hejkal je přikutý řetězy ke stěně vlhkého sklepení, rychle jsme jej osvobodili.

Společně se radíme jak dál a Knihomol s Hejkalem mají spásný nápad navštívit Palác moudrosti a Nejvyššího mudrce. Zde zjišťujeme kromě rozsahu škod způsobených Nicotou také řešení jak pomoci. Musíme to být mi lidská mláďata, které Nicotu porazí. Musíme zachránit bytosti o kterých už nikdo skoro neví. Není to však jednoduchá cesta napřed musíme k Císařovně, cestu k ní stráží dvě krásné elfky Sandonorica. Nikdo kdo nezná tajné heslo neprojde. Musíme rozluštit mocnou šifru. Navíc všude se pohybují temní vojáci Nicoty se kterými se není radno potkat.

Císařovna nás vyzbrojí kouzelnými meči a prosí nás o záchranu Atreye – chlapce z rovin, nebo létájícího bájného psa Falca. Abychom se dokázali lépe bránit Nicotě a jejím hordám podaří se nám otevřít truhlu Císařovny, kde jsou ukryty mocné talismany Oriny. Díky nim a pomoci spřátelených bytostí Morlora, Kamenožrouta nebo Dědka a Babky začínáme Nicotu krok za krokem porážet. Poslední velká bitva je svedena na nádvoří kolem trůnu Nicoty. Zpočátku to vypadalo, že Nicota bude mít navrch. Její vojsko bylo opravdu hrůzostrašné, navíc využívala ohňová kouzla na které naše Oriny tak-tak stačily. Pak ji však přešel smích a zbaběle prchla se svým nejvěrnějším služebníkem Gmorkem neznámo kam. U jednoho z poražených vojákujeme našli chybějící stránky z prastaré knihy.

Císařovna, Mudrc i Knihomol nám děkují za záchranu říše Fantazie. Společně odcházíme k tajnému tunelu, který je bránou spojující svět lidí a říši Fantazie. Neradi se musíme vrátit. Doma nás čekají naši rodiče a také spousty knížek. Když alespoň některé přečteme, podpoří naši představivost, a říši Fantazie neovládne znovu Nicota, která tam stále někde je. 


Tenhle příběh se možná stal, možná ne. Možná jsme jen spolu s panem Karlem Čapkem věrni jeho myšlence, že: „Fantazie neznamená si představovat co věci nejsou, ale udělat něco, co by mohly být.“ Co je však jisté, tak v pátek 5.listopadu začala tímto příběhem celoroční hra TOM Pawnee a tím i velké dobrodružství pro nás všechny.

Fotky z akce

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář