Jdi na obsah Jdi na menu

Lodníkem na Baťově kanále

23. 8. 2011

První den plavby - posádka

„Kapitáne, kapitáne na obzoru objevil se bod. Kapitáne, kapitáne z přístavu se blíží lodivod. Dejte rozkaz dříve než-li uhne …….“  Jsem si broukal pod nos, když jsem pyšně svíral kormidlo osmitunové lodi Havaj. Co na tom, že můj obzor je jen nejbližší plavební komora a lodivod jen „jezný“ (obsluha zdymadla) na nejbližším splavu. Hlavně, že to šplouchá a loď se líně vleče mezi vrbičkami Baťova kanálu.

 

S myšlenkou prozkoumat toto dílo z paluby hausbótu jsem si už pohrával několik let. Ani nevím kde a kdy jsme se s rodinou „Exodů“ domluvili, že vytvoříme na týden posádku a projedeme celý Baťův kanál. Akci jsme si naplánovali asi půl roku dopředu a proto nebyl problém s výběrem termínu. Jediným problémem se jevilo počasí, pršelo a pršelo a hladiny řek stoupaly.

 

Druhý den plavby – Havaj - Afrika

V pondělí prvního srpna jsme v odpoledních hodinách převzali v půjčovně Staré Město jediný hausbót, který vypadal jako loď s poetickým jménem Havaj. Myslet si však o osmitunovém kolosu něco poetického je přinejmenším odvážné. Pluli jsme pomalu a důstojně. Když jsme vyplouvali byl průtok Moravy na hodnotě 130 což pro nás znamenalo zákaz vyplutí na volnou řeku. Museli jsme tedy pouze po kanále do Spytihněvi. Tam jsme objevili, že v nedalekých Napajedlech je výstava o Africe, tak jsme hned vyrazili dál na kolech. Po návratu jsme povečeřeli vynikající rybičky v restauraci  "Na Rejdě"

 

Třetí den plavby – Lodníkem na Mississippi – Marína Veselí

Ve středu ráno byla Morava na průtoku 90 a my jsme mohli vyrazit na volnou řeku. Vyrazili jsme přes Uherské Hradiště do Veselí nad Moravou. Plavba po volné řece v nás evokovala vzpomínky na knížku Marka Twaina: „Lodníkem na Mississippi“ po prvním kilometru nám však rapidně klesla rychlost. Trochu nás to vyděsilo a začali jsme hledat příčinu. Byla jednodušší než jsme si mysleli. Dvoumetrové poleno na zrcadle pod motorem dokázalo s rychlostí lodi divy. Zastavili jsme  motor  a dloubali poleno ven. Jenže u lodi s plochým břichem bez kormidla, kde se k ovládání používá motor jsme se najednou ocitli na zcela neovladatelném kusu železa, které si volně směřovalo do vrbiček. Naštěstí se lodníkům dostatečně brzy úkol podařil a my mohli pokračovat. Marína ve Veselí je už znovu na kanále a patří mezi ty lepší, za poplatek 30,- na osobu je k dispozici sociální zařízení, kotviště a třeba i plácek pro stan. Jen restauraci jsme postrádali. Slečna v baru nám doporučila Astoria, ale tam jsme moc spokojeni nebyli.

 

Čtvrtý den plavby – Vnorovy – Výklopník - Plže

Čtvrteční ráno bylo opět pěkné, proto jsme vyrazili dál po kanále ke komorám Vnorvy I a II. V tomto místě kříží baťův kanál řeku Moravu. V praxi to znamená, že musíte jednou plavební komorou opustit kanál a hned nasměřovat loď do komory druhé. Takhle od stolu to vypadá jako jednoduchá záležitost, ale v praxi musí kormidelník pořádně odhadnout co s lodí udělá křížení po proudu. Já jsem to neodhadnul a vyvedl jsem na volné řece dvě otočky a taky nějaké to štrejchnutí o břeh, než se mi podařilo trefit do relativně úzké rejdy plavební komory. Byl jsem zpocený až na „prdeli“, ale jezný nás utěšoval, že tady bojují s přírodou skoro všichni a s naší osmitunkou, že to není žádná sranda. Naše cesta pokračuje opět klidným korytem kanálu k závěrečné technické památce „Výklopníku“. Zde zaměstnanci pana Bati nakládali lignit z vlakových vagónů na lodě pomocí unikátního mechanizmu, který zvedl celý vagón. Jedna loď pak vezla 51 tun nákladu což táhly dvě koňské síly. Úžasná efektivita. Noc jsme pak strávili v Petrově, kde jsme předtím navštívili „Hobitín“ – místní kolonii vinných sklepů s názvem „Plže“.

 

Pátý den plavby – Strážnice - sedmilhář

V pátek vyrážíme směr Veselí nad Moravou. Předtím jsme zastavili ve Strážnici, kde mají zajímavý židovský hřbitov, Bílou věž a hlavně „Válcový mlýn“. Na poslední stavbě by snad ani nebylo až tak moc zajímavého, kdyby tam nebyl originál „mlynář“. Chlapík – asi důchodce – který věděl o místním kraji úplně všechno, jako by tam těch posledních 300 let sám pracoval. Krátké juknutí do mlýna se změnilo ve tříhodinovou exkurzi, kde jsme se od pantáty – sedmilháře dozvěděli všechno o mlýně, čarodějnicích, vinařství, historii městečka prostě na co si vzpomenete. Řada informací byla bezesporu reálných a ten zbytek co si přibásnil mu nemůžete než „zbaštit“! Pak jsme pokračovali znovu do oblíbeného Veselí, kam za námi večer přijeli Bartošíci. Večer při kytaře nám znemožnil nedaleký techno koncert.

 

Šestý den plavby – námořní bitva - Rybičky

Sobota je znovu ve znamení Velké řeky. Vesele si plujeme a zdoláváme komoru za komorou a připadáme si jako staří mořští vlci. Pravda trošku nás vytočila jedna blondýnečka na protijedoucím hausbótu, která náš opatrný osmitunový start  z komory okomentovala slovy: „No jo, asi jedou první den!“ Naštěstí ji neslyšel v tu chvíli kormidlující Exod, protože jinak by večerní zprávy byly plné reportáží o námořní bitvě na Baťově kanálu. Pluli jsme dál proti proudu až do Uherského Hradiště a naše plavba byla poměrně svižná, proto jsme se rozhodli k noclehu u Babic, kde je přístaviště U Rybičky (poplatek 50,-/loď). Všichni jej chválili tak jsme si to chtěli ověřit a bylo to oprávněné. Dokonce i Bartošíci s námi zůstali až do rána a večer konečně došlo na kytary.

 

Poslední den plavby – za kolik

Neděle pak již byla jen krátkou plavební tečkou, kdy jsme přes dvě komory dopluli do Starého Města. Uklidili a předali loď. Celkem jsme spálili během plavby asi 30 litrů benzínu natural (1200,- Kč),  v marínách a za různé poplatky jsme dali dohromady 300,- Kč, 100,-Kč jsme zaplatili za škrábanec na přídi lodi a 21 tisícovek jsme dali za její týdenní pronájem, parkovné aut pak vyšlo na 50,-/den/auto. Celkem tedy plavba vyšla na 22200,- což dělá při kapacitě lodi 12 lidí 1850,- Kč na jednoho. Myslím, že za to tahle sranda stála.

 

Doporučení a odkazy:

K řízení lodí a hausbótů do výkonu motoru do 20 kW není třeba žádné speciální osvědčení a zvládne ho každý zkušenější řidič splňující

legislativní náležitosti

. Před vyplutím se informujte u pronajímatele lodí o zvláštnostech plánované trasy a o případných náročnějších úsecích. V našem případě to bylo bezesporu křížení Moravy ve Vnorovech, kde nám dopředu nikdo nic neřekl a díky tomu jsme zažili perné chvilky.

Prověřené půjčovny lodí:
Spytihněv "Na Rejdě"
Staré Město
Všechny pak najdete
ZDE

 

Oficiální stránky Baťova kanálu: www.batacanal.cz

Před cestou se určitě seznamte s pravidly pohybu na kanále zde

Námi navštívená a doporučená přístaviště:  Spytihněv , U rybiček Babice, Veselí n.M. a Petrov