Jdi na obsah Jdi na menu

Články

Příspěvky

S nákladem „Smráďat“ do Neapolského zálivu

24. 7. 2017

Ten, kdo by jednou chtěl bejt vopravdickej chlap
a na šífu křížit svět ho neleká,
teď příležitost má a stačí, aby se jí drap',
ať na tu chvíli dlouho nečeká.
 

U nás dobrý ...

18. 6. 2015

Podrážka Salamonu se pomalu drolí o skálu. Ne - to není dobrý! Kurňa přece nevzdám Severku na Orla, tu jsme lozili tak zvaně JRP ( s jednou rukou v  p*deli ). Ne opravdu ty botasky s velkou vůlí ve špičce neustojí, lepší by byly asi i pohorky! „Jdu se přezout!“ je přece staré známé, že 80 procent úspěchu terénního vozu dělají pneumatiky! 

 

Tatranští Kondoři

2. 10. 2014

 TOP-FIVE spuštěn !

 

Výstup na Hoblík

5. 5. 2014

  a neb ferraty za humny. Účastníci  za dospěláky: Luccka, Píďa a Tom za děti (6-11) Lucka, Adys, Maty a Šimi. Datum 1.5.2014

 

K věžím Brenty

21. 8. 2013

Průvodce říká

Neznáte Brentu? Pak neznáte Dolomity. Dolomity, to není jen Cortina a Marmolada. Brenta, to je svět rozervaných skalních věží a skrytých ledovců přesahujících třítisícovou výšku na relativně malé ploše nedaleko od čarovných jezer jižního okraje italských Alp. Věhlasná  Via delle Bocchtte – cesta, na které se střídají dlouhé police vedoucí obrovskými skalními stěnami, kolmé žebříky a skrytá sedla celoročně pokrytá sněhem a ledem. Hory jsou posety pravými italskými horskými Refugii – chatami s jedinečnou vysokohorskou atmosférou. Díky nim můžeme přechod absolvovat nalehko, pouze s nejnutnějším vybavením. Lehkost a pohoda. Večer láhev červeného na chatě. 

 

PŘIJELI – VIDĚLI – PŘEŽILI

4. 6. 2013

a neb Ploučnice jak ji nikdo nečekal

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 0

Z prázdninového deníku syna Adama - RAB

15. 10. 2012

 O prázdninové cestě naší rodiny na Chorvatský ostrov Rab slíbil napsat článeček Adam. Spláchl tím dvě mouchy jednou ranou, protože do školy měl za úkol vést prázdninový deník. Samozřejmě, že článeček je ovlivněn dětskou duší a spousty věcí vynechal, ale to vůbec nevadí, jakýsi vypovídající prvek tam je. Já jen doplním v závěru internetové odkazy ze kterých jsme čerpali.

 

Na skok ke Zlatému rohu

4. 10. 2012

Podvozek letadla se líně odlepil od betonu Vídeňského letiště. Let 821 Rakouských aerolinek začal neomylně ukrajovat z více než 1200 km dlouhého letu. Píše se pátek 28.9. a na palubě nejrozšířenějšího dopravního letounu Boeing 737-800 spolu s dalšími více než 150 pasažáry letí i naše parta

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 3

Berounka 2012

28. 6. 2012

aneb jak jsme kočírovali přívalovou vlnu až na Křivoklát

 

Miss Maturita oslavila pětadvacet

25. 5. 2012

 Vítr zašeptal, ptáci vyzpívali, stromy zašuměly a sluníčko párkrát zamrkalo a my začali s Jitkou připravovat sraz po 25 letech od zkoušky z dospělosti. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 7